Loading

Dezinsekce


Dezinsekce je označení pro soubor metod a prostředků určených k hubení létajícího a lezoucího hmyzu.Zaměřuje se především na hmyz žijící v blízkosti lidí.Hmyz a jiní členovci jsou významným přenašečem chorob.Způsobují škodu na potravinách, surovinách, výrobcích, čalouněném nábytku atd. Další druhy hmyzu vyvolávají alergie.

Nejčastější námi hubený hmyz. ŠTĚNICE DOMÁCÍ, BLECHY, ŠVÁBI, RUS DOMÁCÍ, MRAVENCI - FARAON, RYBĚNKA, PISIVKA, KOŽOJED, MOL, KOMÁŘI, MOUCHY,ROZTOČI

Provedením odborné dezinsekce vás zbavíme těchto nebezpečných a otravných živočichů:

Štěnice domácí

Štěnice domácí (Cimex lectularius, Linnaeus) (také zvaná štěnice postelní, jenž se živí primárně lidskou krví. Vyskytuje se po celém světě a představuje běžného parazita lidí. Jedná se o ploštici s proměnou nedokonalou, bez křídel a s hematofagním způsobem života. Dospělci mají ploché tělo světle hnědé až červenohnědé barvy, o velikosti 4–5 mm. Nymfy i dospělci se přes den skrývají v lidských obydlích (nábytek, stěny a podlahy, postele) a v noci sají krev na lidech. Sání krve trvá v průměru 3–10 minut. Kromě pokousání v podobě svědivých puchýřků na těle hostitele mají štěnice také socio-psychologický význam. Pobodání štěnicemi vyvolává kožní reakce, svědění, kožní podráždění, psychické potíže , trvalý pocit nespokojenosti. Někdy dochází ke kožním reakcím opožděně. Asi ¼ lidí nemá kožní reakce na pobodání štěnicemi.

Blechy

Blechy (Siphonaptera). Ve střední evropě se vyskytuje mnoho druhů blech sajících v dospělosti krev na různých hostitelích. Na lidech sají nejčastěji tyto druhy : blecha kočičí, blecha psí, blecha lidská. Samice kladou po každém sání krve 4-8 vajec, několik set během celého života. Mohou přenášet choroboplodné zárodky při sání krve. Sání krve vyvolává podráždění a svědění pokožky.

Švábi - Rusi

Švábi (Blattodea) je živočich z čeledi švábovitých, který je řazen mezi škůdce. Patří mezi nejodolnější a nejpřizpůsobivější hmyz (leze i po skleněném povrchu). Jedinci vydrží až měsíc bez vody a tři měsíce bez potravy.Přes den se skrývá ve škvírách, po setmění vylézá a hledá potravu.Živí se odpadky, ale ožírá i papír, kůže atd. Úkryty : Tmavá vlhká místa ( stoupačky),pod kuchyňskými linkami, pod lednicemi, blízko akvárií, v koupelnách, v hotelích, restauracích, kavárnách, pekárnách, zdravotnických zařízeních. Znehodnocují potraviny, přenášejí bakterie a roztoče.Šíří nepříjemný zápach.

Mravenec obecný

Mravenec obecný (Lasius niger), je to drobný, hnědý až šedočerný, nelesklý mravenec. Nejčastěji proniká do bytů mravenec domácí. Mravenci jsou sociální hmyz a žijí ve velkých koloniích, které jsou tvořeny královnou. Dělnice pronikají do budov, zejména na jaře, za potravou.Pronikají do obydlí škvírami kolem oken, balkonových dveří, někdy i ve vyšších patrech budov. Škody : Činí jídlo nepoživatelné.

Mravenec - faraón

Mravenec - faraón ( Monomorium pharaonis), Je teplomilný, proto se zdržuje ve vytápěných domácnostech.Na rozdíl od většiny jiných druhů mravenců se v jedné kolonii vyskytuje více královen (2 až 200). Jedna královna žije pouze tři měsíce, což je nejkratší známá doba u mravenců.Mají hnízda na nepřístupných místech např. za kachlíky nebo dřevěným obložením stěn, v konstrukci nábytku apod.Výjimečně nepříjemný škodící v domácnostech, potravinářských provozovnách, zdravotnických zařízeních apod. Jejich hubení je obtížné a časově dlouhodobé.

Roztoči

Roztoči (Acari) jsou nejrozmanitějším a druhově nejbohatším řádem pavoukovců. Mnoho lidí trpí různými alergiemi, hlavním alergenem domácího prachu jsou právě roztoči. Roztoči a jejich výměšky představují pro alergiky a přecitlivělé osoby velké zdravotní riziko. Roztoče nacházíme v kobercích, čalouněném nábytku, plyšových hračkách a především v našem lůžku a lůžkovinách, kde mají ideální vlhkost, teplo a dostatek obživy. Roztoči se živí z 85 % kožními šupinami, ale také plísněmi, bakteriemi a kvasinkami. A zdrojem přísunu vody je pro ně okolní vlhkost. Roztoči vodu nepijí, ale vstřebávají ji povrchem svého těla. Dospělí roztoči D. pteronyssinus a D. farinae přežívají za vhodných podmínek několik týdnů. V tomto časovém období se páří 3×–4×. Jsou sexuálně dimorfní (oboupohlavní). Samička za svůj život naklade 40–80 vajíček. Než dosáhne nový jedinec dospělosti a pohlavní zralosti, prochází pěti stádii: vajíčko, larva, protonymfa, trionymfa, dospělý jedinec. Tento vývojový proces trvá 23–30 dní.

Pro každý druh létajícího a lezoucího hmyzu, je jiný profesionální postup hubení. Vždy záleží na stupni zamoření daného objektu.Podle toho se odvíjí i cena zákroku. Veškeré informace se dozvíte po zavolání do naší firmy.

Máte dotazy? Volejte
604 414 774 nebo 776 250 502